::Kerho       ::Rata       ::Ajankohtaista       ::Jäsenet       ::Linkkejä       ::Yhteystiedot       ::Galleria       ::Tulokset


Varsinais-Suomen Kennelpiirin mestaruus ja sijoituskilpailu

25.7.2012


HUOM! Nämä tulokset ovat epäviralliset, viralliset tulokset löytyvät aikanaan SVKL:n nettisivuilta tai
Koiratnetistä.



Lähtö nro: 1 Whippet, V-SKP mestaruus ja sijoitus 280 m



1. Kiiturin NN-Remy Martin

MOSH

Tarja Seppänen

18,75 s

SERTK

2. Homely Luck`s Lamborghini

TVK

Marko & Henna Pitkäkaski

18,89 s

SERTK, V-SKPM 2

3. Lekurin Ekspertti

PVK

S.Kytömäki & H.Vuorinen

19,17 s

SERTK

4. Pipsqueak Smokeonthewater

TVK

Taru Lahti

20,22 s



Lähtö nro: 2 Whippet, V-SKP mestaruus ja sijoitus 280 m



1. Storktown`s May Day May Day

HVK

H. Kero & K.Karjalainen

19,00 s

SERTK

2. Kiiturin NN-Napoleon

W-H

Ulla Saxén & Ilkka Virta

19,23 s

SERTK, V-SKPM 3

3. Arrowhead

TVK

Ilkka Kytoluhta

19,73 s

SERTK





Lähtö nro: 3 Whippet, V-SKP mestaruus ja sijoitus 280 m



1. Weikotin JZ-Taavi 

TVK

Ulla Saxén & Ilkka Virta

18,76 s

SERTK, V-SKPM 1

2. Attraction

TVK

Ilkka Kytoluhta

19,88 s

3. Kiiturin NN-Black Pearl

PVK

Maija Salovaara

20,29 s



Lähtö nro: 4 Whippet, etanalähtö, V-SKP mestaruus ja sijoitus 280 m



1. Robertas Karhunmarja

TVK

Kristiina Koski

20,05 s

2. Tarumetsän Nuuskamuikkunen

PVK

Anna-Elisa Liinamo

20,64 s

3. C'mere Huliwili

TVK

Taru Lahti

20,84 s





Lähtö nro: 5 Italianvinttikoira, sijoitus 280 m



1. Bang Bang

HVK

Niko & Inka Vikman

23,25 s

SERTK

2. Mirondan Carissima

HVK

N.&I.Vikman & E.Lappalai

24,74 s

3. Mirondan Casilda

HVK

Niko & Inka Vikman

26,29 s



Lähtö nro: 6 Basenji, sijoitus 280 m



1. Ajibu Great Balls of Fire

SUBA

E.Billings & M.Anttila

23,32 s

SERTK, RE

2. Dakarai Pillow Talk

SUBA

Kati Tervalammi

25,46 s

3. Ajibu Farm Girl

SUBA

Sari Purho

26,54 s





Lähtö nro: 7 Basenji, veteraani 280 m



1. Dakarai Jamili Sharab

SUBA

T.Lehtoranta & S.Sundell

24,61 s

SERTK

2. Orange Pips Angeleyes

SUBA

Kirsi Villberg

25,27 s



Lähtö nro: 8 Cirneco dell'etna, V-SKP mestaruus ja sijoitus 280 m



1. Colisto's Armani

LVKH

Jorma Ylinen & Pasi Raak

22,57 s

SERTK

2. Tulimaan Her Highness

TVK

Sanna Koponen

22,87 s

SERTK, V-SKPM 1

3. Marisla's Amantea

LVKH

Ylinen,Raak & kasvattaja

23,96 s



Lähtö nro: 9 Saluki, veteraani 280 m



1. Wallaby's Xeer Wi-Ijal

TVK

Ritva & Jari Latva-Rasku

21,47 s

-. Dix Dax EX-Ezabahz

TVK

J. Räikkönen & M. Kerkkänen

DISK





Lähtö nro: 10 Azawakh, sijoitus 480 m



1. Py's Aisha

TVK

Outi Lehtonen

36,52 s

RE

2. Py's Balia

TVK

Outi Lehtonen

37,19 s



Lähtö nro: 11 Saluki, V-SKP mestaruus ja sijoitus 480 m

1. Dyynien Jelal Jawhar

PVK

Seija Kotti-Rantala

37,07 s

-. Zarabis Odezia

SSAK

R.& J. Latva-Rasku

DISK



Lähtö nro: 12 Saluki, V-SKP mestaruus ja sijoitus 480 m



1. Khronos Min al Asife

TVK

Latva-Rasku & Lehmusto

35,51 s

V-SKPM 1

-. Agent Amok El Hor Laaman

PVK

Päivi Kulmala

KESK





Lähtö nro: 13 Afgaaninvinttikoira, sijoitus 480 m



1. Chikarrah v.d. Bremmen

PVK

Mia Salmi & Sami Suomela

36,38 s

SERTK, RE

2. Chinga v.d. Bremmen

PVK

Sami Suomela & Mia Salmi

36,67 s

SERTK



Lähtö nro: 14 Faaraokoira, V-SKP mestaruus ja sijoitus 480 m



1. Sawhorse's Party Beast

MOSH

Kennel Sawhorse's & Stenberg

37,80 s

SERTK, RE

2. Northgate's Forever N Ever

TVK

Jenna Leino

39,81 s

V-SKPM 2

3. Jataburu SD La Luna Negra Dalida

TVK

M.Puljujärvi &A.Koivisto

42,24 s

V-SKPM 3



Lähtö nro: 15 Faaraokoira, V-SKP mestaruus ja sijoitus 480 m



1. Siphra's Things Goin'On

TVK

M.Puljujärvi & A.Koivisto

38,51 s

V-SKPM 1

2. Siphra's Tattooed Dancer

Johanna Valkama

40,03 s





Lähtö nro: 16 Venäjänvinttikoira, V-SKP mestaruus ja sijoitus 480 m



1. Teine Art Nouveau

SBK

Tarja Savinen

ilman aikaa

-. Carabida`s Dance of Joy

SBK

Armi Lahtonen

DISK



Lähtö nro: 17 Whippet, sijoitus 480 m



1. Kiiturin NN-Remy Martin

MOSH

Tarja Seppänen

32,60 s

SERTK, RE

2. Kiiturin NN-Black Pearl

PVK

Maija Salovaara

35,79 s



Lähtö nro: 18 Rhodesiankoira, sijoitus 480 m



1. Mbwasimba Mlowesi Yafeo

TVK

Tiina Laine

41,80 s

2. Bawabu Birango Buruku

TVK

Milla Ylikangas

44,22 s









   © 2015 Turun Vinttikoirakerho ry   - Kaiken materiaalin kopioiminen ilman lupaa kielletty -