::Kerho       ::Rata       ::Ajankohtaista       ::Jäsenet       ::Linkkejä       ::Yhteystiedot       ::Galleria       ::Tulokset


23.7.2008 Varsinais-Suomen Kennelpiirin mestaruus, avoin SBK:n ratamestaruus ja sijoituskilpailu



Lähtö nro: 1 Whippet, V-SKP ja sijoitus 280m

1. Homely Luck's Lambourghini

TVK

Marko & Henna Pitkäkaski

19.02 s

SERTK, V-SKPM II

2. Vikkelkint Filistel

TVK

Miro Kaarto

19.17 s

SERTK

3. Vikkelkint Färiline

TVK

P&J. Stenroos

19.92 s

-. Beschützer Braveheart

TVK

Katri Koski

KESK



Lähtö nro: 2 Whippet, V-SKP ja sijoitus 280m

1. MaXwin Fantom

TVK

Jaakko & Paula Stenroos

18.95 s

SERTK, V-SKPM I

2. MaXwin Dobri

TVK

Riitta Suominen

19.08 s

SERTK, V-SKPM III

3. C'mere Huliwili

TVK

Taru Lahti

20.38 s



Lähtö nro: 3 Whippet, sijoitus 280m

1. MaXwin Deemax

HVK

Thomas Sommardahl

19.16 s

SERTK

2. Sökövintin CS-Cobra

HVK

Erkki Apo

19.18 s

SERTK

3. Get On Top Tiking Timebomb

W-H

Sari Lehtinen ja David Giraut

19.73 s

SERTK

4. Sökövintin April

HVK

Jari Forsstén

20.30 s



Lähtö nro: 4 Italianvinttikoira, V-SKP, sijoitus 280m

1. Pikkuneidin Tarzan

TVK

Linda Lassus

22.03 s

SERTK, V-SKPM I, YK RE

2. Abolla Lady von Lampola

PVK

Kitte & Sakari Lampola

23.74 s

SERTK

3. Dervisch Dial L For Love

HVK

Leena Jääskelä

26.01 s

4. Mirondan Casilda

HVK

Niko & Inka Vikman

26.07 s

5. Ylladian Ouragan

HVK

L.& M. & T. Jääskelä

26.24 s

6. Tarumetsän Uninalle

TVK

Teppo & Kati Haapala

27.05 s

V-SKPM II



Lähtö nro: 5 Basenji, veteraani 280m

1. Ajibu-All-My-Loving

SuBak

Esa Nissilä

24.62 s

SERTK

2. Pepparson's Lady Laluna

SuBak

Kati Tervalammi

26.38 s



Lähtö nro: 6 Basenji, V-SKP ja sijoitus 280m

1. Dakarai Jamili Tili

SuBak

M. Lindell & H. Virta

24.57 s

SERTK, V-SKPM I

2. Orange Pips Angeleyes

SuBak

Kirsi Villberg

25.22 s

3. Dakarai Jamili Sharab

SuBak

Lehtoranta, Sundell, Laaks

25.58 s



Lähtö nro: 7 Cirneco dell'Etna, V-SKP ja sijoitus 280m

1. Iosono Qualitativo

SIC

Rebekka & Ville Carena

22.76 s

SERTK, RE

2. Vespinja's Apollo

TVK

Janne Pöllänen

23.60 s

V-SKPM I

3. Iosono Romulus

SIC

Kenneth Skurnik

23.91 s

-. Vespinja's Azalea

OSVKH

Annikki Peltola

KESK



Lähtö nro: 8 Faaraokoira, V-SKP ja sijoitus 480m

1. Sawhorse's Hot Shot

SFK

K. Differt & S. Hostikka & M.S

40.17 s

2. Sawhorse's Red Snout Dancer

SFK

A. & J. Pellinen & A. Hyytiä

41.38 s

V-SKPM I



Lähtö nro: 9 Whippet, sijoitus 480m

1. Sökövintin Hugo

HVK

Jukka & Cheri Laiho

33.64 s

SERTK

2. Paletin Nadine

OSVKH

Suvi Mikkonen

33.67 s

SERTK

3. Sökövintin JX-Bernadette

PVK

Lotta & Kitte Lampola

35.93 s



Lähtö nro: 10 Borzoi, avoin SBK:n ratamestaruus 2008 480m

1. Anna-Su Bymaster

SSVK

A. Petäjämäki & T. Schröder

36.55 s

2. Anna-Su Bienca

LL

Anneli Huttunen

39.19 s

3. Rajalinjan Ivanovitch

SBK

Sari Pulkkinen

39.86 s

4. Betjanova Aljosha Gennadi

SBK

Marja Grönvall

39.89 s



Lähtö nro: 11 Ibizanpondeco, V-SKP ja sijoitus 480m

1. Snout Strange Reality

SFK

P. Ollikainen & M. Lampinen

36.81 s

SERTK, RE

2. Snout Never Heard

SFK

Terhi Tirri

37.74 s

SERTK

3. Snout Neonlight

SFK

A. Pellinen ja A. Hyytiä

39.15 s



Lähtö nro: 12 Saluki, V-SKP ja sijoitus 480m

1. Wallaby's Xeer Wi-ljal

TVK

Ritva & Jari Latva-Rasku

34.20 s

SERTK, V-SKPM I

2. Dix Dax Ex-Ezmaiz

TVK

Niina Käyhkö

35.19 s



Lähtö nro: 13 Rhodesiankoira, sijoitus 480m

1. Bawabu Tewelpe Tau

LV

Juha-Pekka Lievola

40.97 s

2. Bawabu Sharufa Siaju

TVK

Niina & Ari Vilhonen

43.64 s









   © 2015 Turun Vinttikoirakerho ry   - Kaiken materiaalin kopioiminen ilman lupaa kielletty -