::Kerho       ::Rata       ::Ajankohtaista       ::Jäsenet       ::Linkkejä       ::Yhteystiedot       ::Galleria       ::Tulokset


21.7.2010 Varsinais-Suomen Kennelpiirin mestaruus ja sijoituskilpailu

HUOM! Nämä tulokset ovat epäviralliset, viralliset tulokset löytyvät aikanaan SVKL:n nettisivuilta tai
Koiratnetistä.



Lähtö nro: 1 Italianvinttikoira, sijoitus 280 m



1. Riana Feritte Bugsy

HVK

Hämäläinen & Vuorinen

25.51 s

2. Mirondan Casilda

HVK

Niko & Inka Vikman

25.71 s

3. Mirondan Carissima

HVK

Niko & Inka Vikman & Elina Lappalainen

27.59 s



Lähtö nro: 2 Basenji, V-SKP mestaruus ja sijoitus 280 m



1. Ajibu Dixie Rose

SuBak

L. Valkama & M. Anttila

25.02 s

SERTK

2. Dakarai Jamili Sharab

SuBak

T. Lehtoranta & S. Sundell

26.68 s

-. Dakarai Jamili Titi

SuBak

M. Lindell & H. Virta

DISK





Lähtö nro: 3 Basenji, sijoitus 280 m



1. Dakarai Beyonds Belief

SuBak

Sari Savo & kasvattaja

27.25 s

2. Dakarai Pillow Talk

SuBak

Kati Tervalammi

27,92 s



Lähtö nro: 4 Whippet, sijoitus 280 m



1. Bimu-Pimu de Castlefinn

LL

Sirke Örn & Eeva Salmela

19.59 s

SERTK

2. MaXwin Deemax

HVK

Thomas Sommardahl

19.71 s

SERTK





Lähtö nro: 5 Whippet, V-SKP mestaruus ja sijoitus 280 m



1. Homely Luck's Lamborghini

TVK

Marko & Henna Pitkäkaski

19.31 s

SERTK, V-SKPM 1

2. MaXwin Fantom

TVK

Jaakko & Paula Stenroos

19.61 s

SERTK, V-SKPM 2

3. Kiiturin NN-Napoleon

W-H

Ulla Sazén & Ilkka Virta

19.63 s

SERTK, V-SKPM 3

4. MaXwin Dobri

TVK

Riitta Suominen

20.19 s

5. Satangin Laplandia

TVK

Susanna Jokinen

21.47 s



Lähtö nro: 6 Venäjänvinttikoira, SBK:n mestaruus 480 m



1. Aino

PVK

Kristiina Ahola

35.23 s

SERTK

2. Anna-Su By Midnite

PVK

Kristiina Ahola

37.51 s





Lähtö nro: 7 Afgaaninvinttikoira, V-SKP mestaruus ja sijoitus 480 m

1. Xciting Sinner Or Saint

TVK

L. Lylymäki & R. Lehtinen

47.63 s

V-SKPM 1

2. Papatazin Great Balls of Fire

TVK

L. Lylymäki & R. Lehtinen

47.68 s

V-SKPM 2



Lähtö nro: 8 Saluki, V-SKP ja sijoitus 480 m



1. Wallaby's Xeer Wi-Ijal

TVK

Ritva & Jari Latva-Rasku

36.45 s

V-SKPM 1

2. Tasia Eminence

TVK

Ritva & Jari Latva-Rasku

39.35 s

V-SKPM 2



Lähtö nro: 9 Rhodesiankoira, sijoitus 480 m



1. Rex Ventors N'Danga

TVK

N. Vilhonen & S. Laakso

43.36 s

2. Bawabu Vivu Wangari

TVK

Minna Valme

48.23 s











   © 2015 Turun Vinttikoirakerho ry   - Kaiken materiaalin kopioiminen ilman lupaa kielletty -