::Kerho       ::Rata       ::Ajankohtaista       ::Jäsenet       ::Linkkejä       ::Yhteystiedot       ::Galleria       ::Tulokset


Varsinais-Suomen Kennelpiirin mestaruus,
avoin SBK:n ratamestaruus
ja sijoituskilpailu

20.7.2011


HUOM! Nämä tulokset ovat epäviralliset, viralliset tulokset löytyvät aikanaan SVKL:n nettisivuilta tai
Koiratnetistä.



Lähtö nro: 1 Italianvinttikoira, veteraani 280 m



1. Mirondan Casilda

HVK

Niko & Inka Vikman

24.62 s

2. Mirondan Carissima

HVK

Niko & Inka Vikman & Elina Lappalainen

24.91 s



Lähtö nro: 2 Italianvinttikoira, V-SKP mestaruus ja sijoitus 280 m



1. Pikkuneidin Tarzan

TVK

Linda Paul

22.00 s

SERTK, RE-yk, V-SKPM 1

2. Soltar's Fleur-De-Lis

HVK

M. & M. Mäntysaari

23.40 s

SERTK

3. Bang Bang

HVK

Niko & Inka Vikman

24.16 s

SERTK

-. Unicus Feritte Bugsy

PVK

Kirsikka Lehtonen

KESK





Lähtö nro: 3 Basenji, V-SKP mestaruus ja sijoitus 280 m



1. Dakarai Pillow Talk

SuBak

Kati Tervalammi

26.08 s

2. Dakarai Pins N'Needles

SuBak

M. Lindell & H. Virta

26.42 s

V-SKPM 1

-. Dakarai Jamili Titi

SuBak

M. Lindell & H. Virta

DISK



Lähtö nro: 4 Cirneco dell'etna, sijoitus 280 m



1. Colisto's Armani

SIC

Jorma Ylinen & Pasi Raak

22.89 s

SERTK

-. Iosono Signorina

PVK

Kaisa ja Risto Kurki

KESK





Lähtö nro: 5 Whippet, V-SKP mestaruus ja sijoitus 280 m



1. Sattuman BJ-Hermanni

OSVKH

Marjaliisa Prokkola

19.29 s

SERTK

2. Finlady V. Dia-Robinne

MOSH

Janne Tuominen

19.31 s

SERTK

3. Robertas Karhunmarja

TVK

Kristiina Koski

20.65 s

V-SKPM 1

4. Satangin Laplandia

TVK

Susanna Jokinen

20.72 s

V-SKPM 2



Lähtö nro: 6 Venäjänvinttikoira, V-SKP mestaruus ja SBK:n ratamestaruus 480 m, alkuerä

1. Dubnjak Cessanta

SBK

Mira Heininen & kasvattaja

34.97 s

SERTK, V-SKPM 1

2. Binjuska

LL

Outi Rautiainen

34.97 s

SERTK

3. Aatu

SBK

Erja & Joni Vehkasalo

37.68 s





Lähtö nro: 7 Venäjänvinttikoira, SBK:n ratamestaruus 480 m, alkuerä

-. Betjanova Aleksei Harlamov

K-SVK

Ritva & Pekka Pakkanen

Finaaliin ilman aikaa

-. Anselmi

SBK

Erja & Joni Vehkasalo

DISK



Lähtö nro: 8 Faaraokoira, sijoitus 480 m



1. Pareesa Aton Sa Ruu

SFK

E. Kanerva & J. Halme

38.99 s

2. Pareesa Bersha Sat Ella

SVKL

Adele Kanerva

39.06 s



Lähtö nro: 9 Saluki, V-SKP mestaruus ja sijoitus 480 m

-. Qashani Sirhan Arabi

PVK

Mia Salmi

DISK

-. Zarabis Odezia

SSaK

R. & J. Latva-Rasku

KESK

-. Zarabis Oaisara

SSaK

R. & J. Latva-Rasku

DISK





Lähtö nro: 10 Skotlanninhirvikoira, sijoitus 480 m

-. Manticorns Jasmine

SHKK

Eija Kaipainen

DISK

-. Black Jade's Cassidy

LL

Anneli Huttunen

KESK



Lähtö nro: 11 Sloughi, sijoitus 480 m



1. Elegantin Lyijylouhos

HVK

Ulla Mäkinen

35.97 s

RE

2. Sabih Shi'Rayan

HVK

Ulla Mäkinen

36.45 s



Lähtö nro: 12 Rhodesiankoira, sijoitus 480 m



1. Bawabu Birango Buruku

TVK

Milla Ylikangas

46.96 s

-. Rex Ventors N'Danga

TVK

N. Vilhonen & S. Laakso

DISK



Lähtö nro: 13 Venäjänvinttikoira, SBK:n ratamestaruus 480 m, B-finaali

PERUTTU

Lähtö nro: 14 Venäjänvinttikoira, SBK:n ratamestaruus 480 m, A-finaali



1. Binjuska

LL

Outi Rautiainen

ilman aikaa

2. Dubnjak Cessanta

SBK

Mira Heininen & kasvattaja

ilman aikaa

SBK:n ratamestari

3. Aatu

SBK

Erja & Joni Vehkasalo

ilman aikaa

SBK:n VSP-ratamestari

-. Betjanova Aleksei Harlamov

K-SVK

Ritva & Pekka Pakkanen

KESK











   © 2015 Turun Vinttikoirakerho ry   - Kaiken materiaalin kopioiminen ilman lupaa kielletty -