::Kerho       ::Rata       ::Ajankohtaista       ::Jäsenet       ::Linkkejä       ::Yhteystiedot       ::Galleria       ::Tulokset


7.9.2008 Turku Cup 2008 ja sijoituskilpailu



Turku Cup 2008

Italianvinttikoira Turku-Cup 280m + 280m



1. Soltar's Fleur-De-Lis

22,92 + 23,08 = 46,00 s

2. Tarumetsän Hopeanuoli

24,52 + 24,07 = 48,59 s

3. Ylladian Ouragan

25,12 + 25,27 = 50,39 s



Cirneco dell'Etna Turku-Cup 280m + 280m



1. Vespinja's Apollo

23,66 + 23,64 = 47,30 s

2. Iosono Romulus

24,12 + 23,66 = 47,78 s



Basenji Turku-Cup 280m + 280m



1. Dakarai Jamili Titi

24,44 + 24,60 = 49,04 s

2. Orange Pips Angeleyes

25,04 + 25,28 = 50,32 s



Whippet Turku-Cup 280m + 480m



1. Homely Luck's Lamborghini

19,12 + 33,04 = 52,16 s

2. Bimu-Pimu de Castlefinn

18,84 + 33,41 = 52,25 s

3. Beschützer Alfred

19,04 + 33,36 = 52,40 s

4. Hitline's Terminator

19,12 + 33,32 = 52,44 s

5. Vikkelkint Filistel

19,08 + 33,40 = 52,48 s

6. Ghan Buri Ghan's Felonia

18,88 + 33,72 = 52,60 s

7. Sökövintin Öhman

19,04 + 33,60 = 52,64 s

8. Sökövintin CS-Ceasar

19,04 + 33,64 = 52,68 s

9. Beschützer Bisse

19,32 + 33,47 = 52,79 s

10. Sattuman Tuulihattu

19,60 + 33,84 = 53,44 s

11. Softrack Everton

19,60 + 34,43 = 54,03 s

12. Paletin Nitroninja

19,76 + 34,52 = 54,28 s



Portugalinpodengo Turku-Cup 280m + 480m



1. Vehkakallion Charlottaa

27,76 s + 46,38 = 1 min 14,14 s



Ibizanpodenco Turku-Cup 280m + 480m



1. Snout Strange Reality

20,84 s + 37,56 = 58,40 s

2. Snout Never Heard

21,44 + 37,72 = 59,16 s



Saluki Turku-Cup 280m + 480m



1. Aziz Qadim

ilman aikaa + 36,32 s



Afgaaninvinttikoira Turku-Cup 280m + 480m



1. Kultapiiskun Amber

25,56 + 44,92 = 1 min 10,48 s

2. XCiting Sinner or Saint

25,92 + 45,67 = 1 min 11,59 s



Rhodesiankoira Turku-Cup 280m + 480m



1. Rex Ventors N'Danga

23,84 + 42,20 = 1 min 06,04s

2. Bawabu Sharufa Siaju

24,12 + 45,52 = 1 min 09,64 s

3. Bawabu Vivu Wangari

25,52 + 45,48 = 1 min 11,00 s





Lähdöt

Lähtö nro: 1 Italianvinttikoira Turku-Cup 280m

1. Soltar's Fleur-De-Lis

HVK

M.& M. Mäntysaari

22,92 s

RE, SERKT

2. Tarumetsän Hopeanuoli

SIC

Kati Haapala

24,52 s

3. Ylladian Ouragan

HVK

L.& M. & T. Jääskelä

25,12 s



Lähtö nro: 2 Cirneco dell'etna Turku-Cup 280m

1. Vespinja's Apollo

TVK

Janne Pöllänen

23,66 s

2. Iosono Romulus

SIC

Kenneth Skurnik

24,12 s

-. Vespinja's Cara Mia Iosono

SIC

K.Skurnik & I.& E.Luomanmäki

DISK



Lähtö nro: 3 Basenji Turku-Cup 280m

1. Dakarai Jamili Titi

SuBa

TM. Lindell & H. Virta

24,44 s

SERTK

2. Orange Pips Angeleyes

SuBa

Kirsi Villberg

25,04 s

SERTK



Lähtö nro: 4 Whippet Turku-Cup 280m

1. Bimu-Pimu de Castlefinn

LL

Sirke Örn & Eeva Salmela

18,84 s

SERTK

2. Hitline's Terminator

PVK

Maria & Juha Jauhiainen

19,12 s

SERTK

3. Beschützer Bisse

K-SVKK

Heikki Mehtonen

19,32 s

SERTK



Lähtö nro: 5 Whippet Turku-Cup 280m

1. Sökövintin CS-Ceasar

PVK

T.Salminen & J.Sinisalo

19,04 s

SERTK

2. Homely Luck's Lamborghini

TVK

Marko & Henna Pitkäkaski

19,12 s

SERTK

3. Softrack Everton

PVK

J.Sinisalo & T.Salminen

19,60 s

SERTK



Lähtö nro: 6 Whippet Turku-Cup 280m

1. Sökövintin Öhman

HVK

Pia Rantala

19,04 s

SERTK

2. Paletin Nitroninja

TVK

H.Kulmala & E. Piispa

19,76 s

SERTK

-. Sökövintin CS-Czorro

Pia Rantala

DISK



Lähtö nro: 7 Whippet Turku-Cup 280m

1. Ghan Buri Ghan's Felonia

PVK

Jari Rossinen

18,88 s

SERTK

2. Beschützer Alfred

PVK

E.Ruusunen & T.Malvisalo

19,04 s

SERTK

3. Vikkelkint Filistel

TVK

Miro Kaarto

19,08 s

SERTK

4. Sattuman Tuulihattu

LL

Mari & Janne Viinamäki

19,60 s

SERTK



Lähtö nro: 8 Portugalinpodengo Turku-Cup 280m

1. Vehkakallion Charlottaa

HVK

Päivi Durchman

27,76 s

RE

-. Vehkakallion Candida

SPP

Iiris Mäki-Jaakkola

KESK



Lähtö nro: 9 Ibizanpodenco Turku-Cup 280m

1. Snout Strange Reality

SFK

P. Ollikainen & M.Lampinen

20,84 s

RE

2. Snout Never Heard

SFK

Terhi Tirri

21,44 s



Lähtö nro: 10 Saluki Turku-Cup 280m

1. Aziz Qadim

TVK

Marika Aaltonen

ilman aikaa

käyttökoe

Aziz Qaside

HVK

Pirjo & Tanu Savolainen

Poissa



Lähtö nro: 11 Afgaaninvinttikoira Turku-Cup 280m

1. Kultapiiskun Amber

TT

Tarja & Pekka Markkanen

25,56 s

RE

2. XCiting Sinner or Saint

Leena Lylymäki

25,92 s

-. Kultapiiskun Armaqan

TT

Tarja & Pekka Markkanen

DISK



Lähtö nro: 12 Rhodesiankoira Turku-Cup 280m

1. Rex Ventors N'Danga

TVK

N. Vilhonen & S. Laakso

23,84 s

RE

2. Bawabu Sharufa Siaju

TVK

Niina & Ari Vilhonen

24,12 s

3. Bawabu Vivu Wangari

TVK

Minna Valme

25,52 s



Lähtö nro: 13 Whippet veteraani, sijoitus 280m

1. Sökövintin Elegant

PVK

Jari Rossinen

19,96 s

2. Sattuman Onnenpoika

LL

A Örn ja J Suomalainen

20,72 s



Lähtö nro: 14 Whippet sijoitus 280m

1. MaXwin Frida

TVK

M.Koponen & M.Kaarto

20,48 s

2. Weikotin BB-Kleopatra

W-H

Mari & Janne Viinamäki

20,56 s

3. Tuulikellon Codaco

K-SVKK

Mirja Mehtonen

20,96 s

4. of Streamline Noble Nuance

HVK

Anna-Elisa Liinamo

21,12 s

5. Tarumetsän Ristoreipas

TVK

H.Isotalo & A. Tuomi

21,64 s



Lähtö nro: 15 Italianvinttikoira Turku-Cup 280m

1. Soltar's Fleur-De-Lis

HVK

M.& M. Mäntysaari

23,08 s

SERTK

2. Tarumetsän Hopeanuoli

SIC

Kati Haapala

24,07 s

SERTK

3. Ylladian Ouragan

HVK

L.& M. & T. Jääskelä

25,27 s



Lähtö nro: 16 Cirneco dell'etna Turku-Cup 280m

1. Vespinja's Apollo

TVK

Janne Pöllänen

23,64 s

2. Iosono Romulus

SIC

Kenneth Skurnik

23,66 s



Lähtö nro: 17 Basenji Turku-Cup 280m

1. Dakarai Jamili Titi

SuBa

TM. Lindell & H. Virta

24,60 s

SERTK

2. Orange Pips Angeleyes

SuBa

Kirsi Villberg

25,28 s



Lähtö nro: 18 Ibizanpodenco sijoitus 480m

1. Snout Strange Design

SFK

A. Pellinen & A. Hyytiä

37,97 s

2. Snout Neonlight

SFK

A. Pellinen ja A. Hyytiä

39,08 s



Lähtö nro: 19 Whippet Turku-Cup 480m

1. Beschützer Alfred

PVK

E.Ruusunen & T.Malvisalo

33,36 s

SERTK

2. Bimu-Pimu de Castlefinn

LL

Sirke Örn & Eeva Salmela

33,41 s

SERTK

3. Softrack Everton

PVK

J.Sinisalo & T.Salminen

34,43 s



Lähtö nro: 20 Whippet Turku-Cup 480m

1. Beschützer Bisse

K-SVKK

Heikki Mehtonen

33,47 s

SERTK

2. Sökövintin Öhman

HVK

Pia Rantala

33,60 s

SERTK

3. Sökövintin CS-Ceasar

PVK

T.Salminen & J.Sinisalo

33,64 s

SERTK

4. Ghan Buri Ghan's Felonia

PVK

Jari Rossinen

33,72 s

SERTK



Lähtö nro: 21 Whippet Turku-Cup 480m

1. Hitline's Terminator

PVK

Maria & Juha Jauhiainen

33,32 s

SERTK

2. Vikkelkint Filistel

TVK

Miro Kaarto

33,40 s

SERTK



Lähtö nro: 22 Whippet Turku-Cup 480m

1. Homely Luck's Lamborghini

TVK

Marko & Henna Pitkäkaski

33,04 s

SERTK

2. Sattuman Tuulihattu

LL

Mari & Janne Viinamäki

33,84 s

SERTK

3. Paletin Nitroninja

TVK

H.Kulmala & E. Piispa

34,52 s



Lähtö nro: 23 Portugalinpodengo Turku-Cup 480m

1. Vehkakallion Charlottaa

HVK

Päivi Durchman

46,38 s

RE

-. Vehkakallion Candida

SPP

Iiris Mäki-Jaakkola

KESK



Lähtö nro: 24 Ibizanpodenco Turku-Cup 480m

1. Snout Strange Reality

SFK

P. Ollikainen & M.Lampinen

37,56 s

SERTK

2. Snout Never Heard

SFK

Terhi Tirri

37,72 s

SERTK



Lähtö nro: 25 Saluki Turku-Cup ja sijoitus 480m

Aziz Qaside

HVK

Pirjo & Tanu Savolainen

Poissa

1. Aziz Qadim

TVK

Marika Aaltonen

36,32 s

2. Seadis Chakwaina

Tuula Kero

36,76 s



Lähtö nro: 26 Afgaaninvinttikoira Turku-Cup 480m

1. Kultapiiskun Amber

TT

Tarja & Pekka Markkanen

44,92 s

2. XCiting Sinner or Saint

Leena Lylymäki

45,67 s



Lähtö nro: 27 Rhodesiankoira Turku-Cup 480m

1. Rex Ventors N'Danga

TVK

N. Vilhonen & S. Laakso

42,20 s

RE

2. Bawabu Vivu Wangari

TVK

Minna Valme

45,48 s

3. Bawabu Sharufa Siaju

TVK

Niina & Ari Vilhonen

45,52 s









   © 2015 Turun Vinttikoirakerho ry   - Kaiken materiaalin kopioiminen ilman lupaa kielletty -