::Kerho       ::Rata       ::Ajankohtaista       ::Jäsenet       ::Linkkejä       ::Yhteystiedot       ::Galleria       ::Tulokset


4.9.2011 Turku Cup 2011 ja sijoituskilpailu

HUOM! Nämä tulokset ovat epäviralliset, viralliset tulokset löytyvät aikanaan SVKL:n nettisivuilta tai
Koiratnetistä.


Turku Cup 2011

Basenji Turku-Cup 280m + 280m



1. Dakarai Pillow Talk

24,74 + 25,08 = 49,82 s

2. Dakarai Pins N'Needles

26,24 + 26,25 = 52,49 s



Whippet Turku-Cup 280m + 280m





1. Beschutzer Braveheart

18,72 + 18,66 = 37,38 s

2. Berenike v.d. Waterram

19,30 + 19,60 = 38,90 s

3. Lekurin Emeritus

19,53 + 19,64 = 39,17 s

4. Lekurin Ettan

19,80 + 19,49 = 39,29 s

5. Tarumetsän Pelle Peloton

19,70 + 19,86 = 39,56 s

6. Satangin Laplandia

20,24 + 20,21 = 40,45 s

7. Robertas Karhunmarja

20,24 + 20,34 = 40,58 s



Rhodesiankoira Turku-Cup 280m + 480m



1. Bawabu Birango Buruku

25,41 + 46,72 = 72.13 s (epävirallinen)

-. Rex Ventors N'Danga

DISK



Saluki Turku-Cup 280m + 480m



1. Tazillah Khanda-Karneol

21,32 + 36,70 = 58,02 s

-. Ritzas Shihab Al Din

20,75 + DISK = - s



Sloughi Turku-Cup 280m + 480m



1. Elegantin Lyijylouhos

20,63 + 35,97 = 56,60 s

2. Sabih Shi'Rayan

20,98 + 36,33 = 57,31 s







Lähdöt

Lähtö nro: 1 Basenji, Turku-Cup, 1. aikajuoksu, 280m

1. Dakarai Pillow Talk

SuBa

Kati Tervalammi

24,74 s

SERTK

2. Dakarai Pins N'Needles

SuBa

M.Lindell & H. Virta

26,24 s



Lähtö nro: 2 Whippet, Turku-Cup, 1. aikajuoksu, 280m

1. Beschützer Braveheart

TVK

Katri Koski

18,72 s

SERTK

2. Satangin Laplandia

TVK

Susanna Jokinen

20,24 s

-. Zaraque's Holy Smoke

TVK

R.Manni & M.Luodonpää-Mann1

DISK



Lähtö nro: 3 Whippet, Turku-Cup, 1. aikajuoksu, 280m

1. Berenike v.d. Waterram

PVK

Maria & Juha Jauhiainen

19,30 s

SERTK

2. Lekurin Emeritus

W-H

Tiia Lilja & Matti Keipi

19,53 s

SERTK

3. Lekurin Ettan

W-H

Helena Törmänen

19,80 s

SERTK



Lähtö nro: 4 Whippet, Turku-Cup, 1. aikajuoksu, 280m

1. Tarumetsän Pelle Peloton

PVK

Anna-Elisa Liinamo

19,70 s

SERTK, FI KVA-r

2. Robertas Karhunmarja

TVK

Kristiina Koski

20,24 s



Lähtö nro: 5 Rhodesiankoira, Turku-Cup, 1. aikajuoksu, 280m

1. Bawabu Birango Buruku

TVK

Milla Ylikangas

25,41 s

-. Rex Ventors N'Danga

TVK

N. Vilhonen & S. Laakso

DISK



Lähtö nro: 6 Saluki, Turku-Cup, 1. aikajuoksu, 280m

1. Ritzas Shihab Al Din

TVK

Heidi Sailola

20,75 s

2. Tazillah Khanda-Karneol

HVK

H.Hurten & A. Wiik

21,32 s



Lähtö nro: 7 Sloughi, Turku-Cup, 1. aikajuoksu, 280m

1. Elegantin Lyijylouhos

HVK

Ulla Mäkinen

20,63 s

RE

2. Sabih Shi'Rayan

HVK

Ulla Mäkinen

20,98 s



Lähtö nro: 8 Cirneco dell'etna, sijoitus 280m



1. Colisto's Armani

SIC

Jorma Ylinen & Pasi Raak

22,38 s

SERTK, RE, FI KVA-r

-. Iosono Signorina

PVK

Kaisa ja Risto Kurki

KESK



Lähtö nro: 9 Italianvinttikoira, sijoitus 280m

1. Northgate's Envy Me

OSVKH

P.Haarala & H. Ukura

23,83 s

SERTK

-. Dervisch A Diamond At Northgate

OSVKH

Hanna Ukura

KESK



Lähtö nro: 10 Basenji, Turku-Cup, 2. aikajuoksu, 280m

1. Dakarai Pillow Talk

SuBa

Kati Tervalammi

25,08 s

SERTK

2. Dakarai Pins N'Needles

SuBa

M.Lindell & H. Virta/H4>

26,25 s



Lähtö nro: 11 Whippet Turku-Cup 280m

1. Berenike v.d. Waterram

PVK

Maria & Juha Jauhiainen

19,60 s

SERTK

2. Tarumetsän Pelle Peloton

PVK

Anna-Elisa Liinamo

19,86 s



Lähtö nro: 12 Whippet, Turku-Cup, 2. aikajuoksu, 280m

1. Beschützer Braveheart

TVK

Katri Koski

18,66 s

SERTK, RE-yk

2. Lekurin Emeritus

W-H

Tiia Lilja & Matti Keipi

19,64 s

SERTK

3. Robertas Karhunmarja

TVK

Kristiina Koski

20,34 s



Lähtö nro: 13 Whippet, Turku-Cup, 2. aikajuoksu 280m

1. Lekurin Ettan

W-H

Helena Törmänen

19,49 s

SERTK

2. Satangin Laplandia

TVK

Susanna Jokinen

20,21 s



Lähtö nro: 14 Saluki, sijoitus 480m



1. Dix Dax EX-Ezabahz

TVK

J.Räikkönen&M:Kerkkänen

35,55 s

2. Zarabis Odezia

SSak

R.& J. Latva-Rasku

35,64 s

-. Tasia Eminence

TVK

R.& J. Latva-Rasku

DISK



Lähtö nro: 15 Rhodesiankoira, Turku Cup, 2. aikajuoksu, 480m

1. Bawabu Birango Buruku

TVK

Milla Ylikangas

ilman aikaa



Lähtö nro: 16 Saluki, Turku Cup, 2. aikajuoksu, 480m

1. Tazillah Khanda-Karneol

HVK

H.Hurten & A. Wiik

36,70 s

-. Ritzas Shihab Al Din

TVK

Heidi Sailola

DISK



Lähtö nro: 17 Sloughi, Turku Cup, 2. aikajuoksu, 480m

1. Elegantin Lyijylouhos

HVK

Ulla Mäkinen

35,97 s

2. Sabih Shi'Rayan

HVK

Ulla Mäkinen

36,33 s













   © 2015 Turun Vinttikoirakerho ry   - Kaiken materiaalin kopioiminen ilman lupaa kielletty -