::Kerho       ::Rata       ::Ajankohtaista       ::Jäsenet       ::Linkkejä       ::Yhteystiedot       ::Galleria       ::Tulokset


4.9.2009 Turku Cup 2010 ja sijoituskilpailu

HUOM! Nämä tulokset ovat epäviralliset, viralliset tulokset löytyvät aikanaan SVKL:n nettisivuilta tai
Koiratnetistä.


Turku Cup 2010

Italianvinttikoira Turku-Cup 280m + 280m



1. Tarumetsän Pienet Jäljet

25,62 + 25,54 = 51,16 s

-. Mirondan Carissima

KESK



Whippet Turku-Cup 280m + 280m





1. (jaettu) Beschutzer Braveheart

19,16 + 19,09 = 38,25 s

1. (jaettu) Zaphira v.d. Spaarne Meute

19,23 + 19,02 = 38,25 s

3. Sökövintin CS-Ceasar

19,23 + 19,31 = 38,54 s

4. Bimu-Pimu de Castlefinn

19,39 + 19,49 = 38,88 s

5. of Streamline Noble Nuance

19,85 + 19,80 = 39,65 s

6. Paletin Rainbow

19,81 + 19,91 = 39,72 s

7. Sökövintin JX-Benito

19,76 + 20,08 = 39,84 s

8. Satangin LapLandia

20,91 + 20,98 = 41,89 s



Faaraokoira Turku-Cup 280m + 480m





1. Sawhorse's Just Shoot Me

22,72 + 38,48 = 61,20 s

2. Pareesa Aton Sa Ruu

22,17 + 39,09 = 61,26 s

3. Sawhorse´s Baileys

23,02 + 40,22 = 63,24 s

4. Siphra's Things Goin'On

22,99 + 40,75 = 63,74 s



Afgaaninvinttikoira Turku-Cup 280m + 480m





1. Papatazin Great Balls of Fire

26,07 + 48,00 = 74,07 s

2. Xciting Sinner Or Saint

26,30 + 48,23 = 74,53 s







Lähdöt

Lähtö nro: 1 Basenji Turku-Cup 280m
Peruttu

Lähtö nro: 2 Italianvinttikoira Turku-Cup 280m

1. Tarumetsän Pienet Jäljet

SIC

L.Ukkola-Vuoti & S.Vuoti

25,62 s

-. Mirondan Carissima

HVK

N.&I.Vikman & E.Lappalainen

KESK



Lähtö nro: 3 Whippet Turku-Cup 280m

1. Beschutzer Braveheart

TVK

Katri Koski

19,16 s

SERTK

2. Sökövintin CS-Ceasar

PVK

T.Salminen & J.Sinisalo

19,23 s

SERTK

3. of Streamline Noble Nuance

PVK

Anna-Elisa Liinamo

19,85 s



Lähtö nro: 4 Whippet Turku-Cup 280m

1. Bimu-Pimu de Castlefinn

LL

Sirke Örn & Eeva Salmela

19,39 s

SERTK

2. Sökövintin JX-Benito

PVK

Mervi Mäki

19,76 s

SERTK

3. Satangin LapLandia

TVK

Susanna Jokinen

20,91 s



Lähtö nro: 5 Whippet Turku-Cup 280m

1. Zaphira v.d. Spaarne Meute

SSVK

Eeva & Lasse Salmela

19,23 s

SERTK

2. Paletin Rainbow

HVK

Emmi Syrjänen

19,81 s



Lähtö nro: 6 Faaraokoira Turku-Cup 280m

1. Sawhorse's Just Shoot Me

SFK

Johanna Valkama

22,72 s

2. Siphra's Things Goin'On

SFK

M.Puljujärvi & A.Koivisto

22,99 s



Lähtö nro: 7 Faaraokoira Turku-Cup 280m

1. Pareesa Aton Sa Ruu

SFK

E.Kanerva & J. Halme

22,17 s

2. Sawhorse´s Baileys

SFK

E.& M. Aho & Kasvattaja

23,02 s



Lähtö nro: 8 Afgaaninvinttikoira Turku-Cup 280m

1. Papatazin Great Balls of Fire

TVK

L.Lylymäki & R.Lehtinen

26,07 s

2. Xciting Sinner Or Saint

TVK

L.Lylymäki & R.Lehtinen

26,30 s



Lähtö nro: 9 Basenji Turku-Cup 280m
Peruttu

Lähtö nro: 10 Italianvinttikoira Turku-Cup 280m

1. Tarumetsän Pienet Jäljet

SIC

L.Ukkola-Vuoti & S.Vuoti

25,54 s

-. Mirondan Carissima

HVK

N.&I.Vikman & E.Lappalainen

KESK



Lähtö nro: 11 Whippet Turku-Cup 280m

1. Zaphira v.d. Spaarne Meute

SSVK

Eeva & Lasse Salmela

19,02 s

SERTK

2. of Streamline Noble Nuance

PVK

Anna-Elisa Liinamo

19,80 s

SERTK

3. Satangin LapLandia

TVK

Susanna Jokinen

20,98 s



Lähtö nro: 12 Whippet Turku-Cup 280m

1. Sökövintin CS-Ceasar

PVK

T.Salminen & J.Sinisalo

19,31 s

SERTK

2. Paletin Rainbow

HVK

Emmi Syrjänen

19,91 s

3. Sökövintin JX-Benito

PVK

Mervi Mäki

20,08 s



Lähtö nro: 13 Whippet Turku-Cup 280m

1. Beschutzer Braveheart

TVK

Katri Koski

19,09 s

SERTK

2. Bimu-Pimu de Castlefinn

LL

Sirke Örn & Eeva Salmela

19,49 s

SERTK



Lähtö nro: 14 Whippet sijoitus 480m



1. Weikotin BB-King of Hanka

W-H

Lasse & Eeva Salmela

33,93 s

SERTK

2. Tarumetsän Pelle Peloton

PVK

Anna-Elisa Liinamo

35,15 s



Lähtö nro: 15 Saluki sijoitus 480m



1. Al A’lim I’smet Ben Malcolm

TVK

Ritva & Jari Latva-Rasku

35,68 s

2. Wallaby´s Xeer Wi-Ijal

TVK

Ritva & Jari Latva-Rasku

35,77 s

3. Asarafi Qudsiya Onyx

TVK

Laura Kullas

35,92 s



Lähtö nro: 16 Faaraokoira Turku-Cup 480m

1. Sawhorse's Just Shoot Me

SFK

Johanna Valkama

38,48 s

2. Sawhorse´s Baileys

SFK

E.& M. Aho & Kasvattaja

40,22 s



Lähtö nro: 17 Faaraokoira Turku-Cup 480m

1. Pareesa Aton Sa Ruu

SFK

E.Kanerva & J. Halme

39,09 s

2. Siphra's Things Goin'On

SFK

M. Puljujärvi & A. Koivisto

40,75 s



Lähtö nro: 18 Afgaaninvinttikoira Turku-Cup 480m

1. Papatazin Great Balls of Fire

TVK

L.Lylymäki & R.Lehtinen

48,00 s

2. Xciting Sinner Or Saint

TVK

L.Lylymäki & R.Lehtinen

48,23 s











   © 2015 Turun Vinttikoirakerho ry   - Kaiken materiaalin kopioiminen ilman lupaa kielletty -