::Kerho       ::Rata       ::Ajankohtaista       ::Jäsenet       ::Linkkejä       ::Yhteystiedot       ::Galleria       ::Tulokset


1.9.2012 Turku Cup 2012 ja sijoituskilpailu

HUOM! Nämä tulokset ovat epäviralliset, viralliset tulokset löytyvät aikanaan SVKL:n nettisivuilta tai
Koiratnetistä.


Turku Cup 2012

Whippet Turku-Cup 280m + 280m





1. Weikotin JZ-Toini

18,51 + 18,47 = 36,98 s

2. Homely Luck's Lamborghini

18,80 + 19,00 = 37,80 s

3. Paletin Superflash

19,20 + 18,92 = 38,12 s

4. Beschützer Braveheart

19,08 + 19,14 = 38,22 s

5. Macarenan Challenge

19,38 + 19,11 = 38,49 s

6. Macarenan Bingo

19,29 + 19,29 = 38,58 s

7. Arrowhead

19,53 + 19,72 = 39,25 s

8. Attraction

19,95 + 20,04 = 39,99 s



Basenji Turku-Cup 280m + 280m



1. Dakarai Pillow Talk

24,92 + 25,07 = 49,99 s

2. Dakarai Almond Kiss

26,53 + 26,22 = 52,75 s



Cirneco dell'etna Turku-Cup 280m + 280m



1. Colisto's Armani

23,07 + 23,87 = 46.94 s

2. Tulimaan Her Highness

23,67 + 23,39 = 47.06 s

3. Marisla's Amantea

24,07 + 24,16 = 48.23 s



Saluki Turku-Cup 280m + 480m



1. Khronos Min Al Asife

20,64 + 35,38 = 56,02 s

2. Kirman Bahiya

21,83 + 38,01 = 59,84 s



Azawakh Turku-Cup 280m + 480m



1. Py's Aisha

21,24 + 36,64 = 57,88 s

2. Py's Balia

21,63 + 38,11 = 59,74 s



Rhodesiankoira Turku-Cup 280m + 480m



1. Mbwasimba Mlowesi Yafeo

22,91 + 41,83 = 64,74 s

2. Bawabu Birango Buruku

24,69 + 47,35 = 72,04 s







Lähdöt

Lähtö nro: 1 Whippet, Turku-Cup, 1. aikajuoksu, 280m

1. Weikotin JZ-Toini

LL

Noora Säe & Mikko Salo

18,51 s

SERTK, RE-yk

2. Paletin Superflash

TVK

Erja Lindstedt

19,20 s

SERTK

3. Arrowhead

TVK

Ilkka Kytoluhta

19,53 s

SERTK



Lähtö nro: 2 Whippet, Turku-Cup, 1. aikajuoksu, 280m

1. Homely Luck's Lamborghini

TVK

Marko & Henna Pitkäkaski

18,80 s

SERTK

2. Beschützer Braveheart

TVK

Katri Koski

19,08 s

SERTK



Lähtö nro: 3 Whippet, Turku-Cup, 1. aikajuoksu, 280m

1. Macarenan Bingo

PVK

Jani Peltonen

19,29 s

SERTK

2. Macarenan Challenge

PVK

Kalle & Jani Peltonen

19,38 s

SERTK

3. Attraction

TVK

Ilkka Kytoluhta

19,95 s



Lähtö nro: 4 Basenji, Turku-Cup, 1. aikajuoksu, 280m

1. Dakarai Pillow Talk

SuBa

Kati Tervalammi

24,92 s

SERTK

2. Dakarai Almond Kiss

SuBa

Maria Sukanen

26,53 s



Lähtö nro: 5 Cirneco dell'etna, Turku-Cup, 1. aikajuoksu, 280m

1. Colisto's Armani

LVKH

Jorma Ylinen & Pasi Raak

23,07 s

SERTK

2. Tulimaan Her Highness

TVK

Sanna Koponen

23,67

SERTK

3. Marisla's Amantea

LVKH

Ylinen, Raak & kasvattaja

24,07



Lähtö nro: 6 Cirneco dell'etna, Turku-Cup, 1. aikajuoksu, 280m

PERUTTU

Lähtö nro: 7 Saluki, Turku-Cup, 1. aikajuoksu, 280m

1. Khronos Min Al Asife

TVK

Latva-Rasku & Lehmusto

20,64 s

2. Kirman Bahiya

TVK

M Heino & I-T. Huttunen

21,83 s



Lähtö nro: 8 Azawakh, Turku-Cup, 1. aikajuoksu, 280m

1. Py's Aisha

TVK

Outi Lehtonen

21,24 s

RE

2. Py's Balia

TVK

Outi Lehtonen

21,63 s



Lähtö nro: 9 Rhodesiankoira, Turku-Cup, 1. aikajuoksu, 280m

1. Mbwasimba Mlowesi Yafeo

TVK

Tiina Laine

22,91 s

RE

2. Bawabu Birango Buruku

TVK

Milla Ylikangas

24,69 s



Lähtö nro: 10 Whippet, Etanakilpailu, 280m



1. Pipsqueak Smokeonthewater

TVK

Taru Lahti

20,21 s

2. Robertas Karhunmarja

TVK

Kristiina Koski

20,52 s

3. C'mere Huliwili

TVK

Taru Lahti

20,90 s

4. C'mere Manhattan

HVK

Liisa Toivanen

21,24 s

5. C'Mere Jäätelötötterö

W-H

Liisa Toivanen

21,60 s



Lähtö nro: 11 Whippet, Turku-Cup 2. aikajuoksu, 280m

1. Paletin Superflash

TVK

Erja Lindstedt

18,92 s

SERTK

2. Macarenan Bingo

PVK

Jani Peltonen

19,29 s

SERTK



Lähtö nro: 12 Whippet, Turku-Cup, 2. aikajuoksu, 280m

1. Homely Luck's Lamborghinit

TVK

Marko & Henna Pitkäkaski

19,00 s

SERTK

2. Macarenan Challenge

PVK

Kalle & Jani Peltonen

19,11 s

SERTK

3. Arrowhead

TVK

Ilkka Kytoluhta

19,72 s

SERTK



Lähtö nro: 13 Whippet, Turku-Cup, 2. aikajuoksu 280m

1. Weikotin JZ-Toini

LL

Noora Säe & Mikko Salo

18,47 s

SERTK, RE-yk

2. Beschützer Braveheart

TVK

Katri Koski

19,14 s

SERTK

3. Attraction

TVK

Ilkka Kytoluhta

20,04 s



Lähtö nro: 14 Basenji, Turku-Cup, 2. aikajuoksu 280m

1. Dakarai Pillow Talk

SuBa

Kati Tervalammi

25,07 s

SERTK

2. Dakarai Almond Kiss

SuBa

Maria Sukanen

26,22 s



Lähtö nro: 15 Cirneco dell'etna, Turku Cup, 2. aikajuoksu, 280m

PERUTTU

Lähtö nro: 16 Cirneco dell'etna, Turku Cup, 2. aikajuoksu, 280m

1. Tulimaan Her Highness

TVK

Sanna Koponen

23,39 s

SERTK

2. Colisto's Armani

LVKH

Jorma Ylinen & Pasi Raak

23,87 s

SERTK

3. Marisla's Amantea

LVKH

Ylinen, Raak & kasvattaja

24,16 s



Lähtö nro: 17 Faaraokoira, sijoitus, 480m



1. Pareesa Aton Sa Ruu

SFK

E.Kanerva & J. Halme

38,44 s

2. Enigma Seeking Perfection

SFK

M.Puljujärvi & A.Koivisto

40,13 s

3. Northgate's Forever N Ever

TVK

Jenna Leino

40,48 s

4. Jataburu SD La Luna Negra Dalida

SFK

M.Puljujärvi & A.Koivisto

43,21 s



Lähtö nro: 18 Saluki, Turku-Cup, 2. aikajuoksu, 480m

1. Khronos Min Al Asife

TVK

Latva-Rasku & Lehmusto

35,38 s

2. Kirman Bahiya

TVK

M.Heino & I-T. Huttunen

38,01 s



Lähtö nro: 19 Azawakh, Turku-Cup, 2. aikajuoksu, 480m

1. Py's Aisha

TVK

Outi Lehtonen

36,64 s

2. Py's Balia

TVK

Outi Lehtonen

38,11 s



Lähtö nro: 20 Rhodesiankoira, Turku-Cup, 2. aikajuoksu, 480m

1. Mbwasimba Mlowesi Yafeo

TVK

Tiina Laine

41,83 s

2. Bawabu Birango Buruku

TVK

Milla Ylikangas

47,35 s













   © 2015 Turun Vinttikoirakerho ry   - Kaiken materiaalin kopioiminen ilman lupaa kielletty -